X
Wintech Rusya
aplus asmall areset

Wintech

 

Rusya PVC Profil pazarındaki artış temposuna istinaden 2004 senesinde ADO GRUP tarafından Moskova bölgesinde yatırım yapma kararı alınmıştır. Projeye göre toplam 236,577 m2 alanın 17.200 m2’si kapalı alan olup, 1.etap inşaatı 2006 yılında tamamlanmıştır. Wintech Rusya, 15 Ağustos 2006 tarihinde ilk üretimine başlamıştır.

 

 

Şirket şu anda tam kapasite ile PVC profil üretimi yapmaktadır. Wintech Rusya’nın ana faaliyet alanları PVC profil, PVC pencere ve kapı sistemleri üretimi ve satışı ile pencere ve kapı aksesuarları satışıdır. Contalı profil ve lamineli profil üretimleri de yapılmaktadır. Ayrıca ADO GRUP inovasyonu olan PENWOOD profilleri de yine bu tesiste üretilerek piyasaya sunulmaktadır.

 

ADO Şirketler Grubu’nun uluslararası markası olan WINTECH markasıyla faaliyet gösterilmektedir.

 

Wintech Rusya, 32.000 ton’luk üretim kapasitesi ile çok kısa bir surede Rusya’daki ilk 10 büyük üretici fabrikalardan birisi olmayı başarmış ve yeni yaptığı yatırımlarla daha da büyümeye devam etmektedir.

 

Wintech Rusya, günümüzde Rusya’daki en yüksek kapasiteli PVC profil, PVC pencere ve kapı sistemleri üretim tesislerinden biri olup, müşteri taleplerine istikrarlı ve kaliteli bir şekilde cevap verebilmektedir.