WINTECH

Dünyanın lider PVC pencere üreticilerinden olan WINTECH, Türkiye’nin ilk pencere üreticilerinden biri olan Çağlar Plastik’in yarım asırlık bilgi birikimi ve tecrübesi ile birlikte 1997 yılında Antalya’da kuruldu

WINTECH, Ortadoğu ve Avrupa’nın en büyük sanayi tesislerinden biri olan Antalya Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yeni tesislerine 2003 yılı itibari ile taşınmıştır. 630 Bin m² bir alana yayılmakta olan en son teknolojiye sahip WINTECH tesislerinde 7 gün 24 saat, vardiyalar halinde üretim yapılmaktadır.

Kalite, Çeşitlilik ve Globallik

WINTECH, hayatın her alanında güvenle kullanılan, kaliteli, sağlam ve sektöründe eşi olmayan ürünler yapmak ve bu ürünleri geniş üretim mantığı çerçevesinde dünyaya sunmak için dünyanın birçok noktasına hizmet vermenin hedefini taşımaktadır. Bu sebeple;

  • 2006 yılında Rusya’da
  • 2008 yılında Hindistan’da
  • 2009 yılında Ukrayna'da

Dünyada PVC konusunda birçok ilke imza atarak sektörün en geniş bayi ağına sahip firmalarından biri haline gelen WINTECH’te uluslararası kalite standartları çerçevesinde üretim yapılmaktadır.

WINTECH kaliteli üretim anlayışını gerçekleştirirken Ar-Ge’de de büyük adımlar atmaktadır. WINTECH tüm dünyada pencere sektöründe sadece kurallara uyan değil, kuralları ürettiği teknolojiyle belirleyen, teknolojisini ihraç eden marka olmayı hedeflemektedir.

Bugün tüm dünyaya yayılan üretim tesislerinde 3000 çalışan, en ileri teknoloji ile 4 ayrı ülkede üretilen PVC profilleri WINTECH markası ile dünyanın dört bir yanından 80’tan fazla ülkeye ihraç edilmektedir. Dört dörtlük hizmet anlayışıyla üretilen ürünler, Avrupa, Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerinin yanı sıra Asya’dan Amerika’ya kadar dünyanın dört bir yanına sevk edilmektedir.